Spil floorball og få
glad sved på panden


Aktiv Året Rundt afholder igen Skolernes floorballdag d. 7. november i samarbejde med Floorball Danmark.
 
Til arrangementet Skolernes floorballdag oplever eleverne spillet floorball, som der med garanti bringer smil på læberne og sved på panden.

Arrangementet er for 0.-3. klassetrin og arrangeres i samarbejde med Floorball Danmark.
 
Se om der arrangeres en floorballdag i nærheden af dig



Floorballkalender

7. nov

Floorball

.

Kontaktperson:
Jonas Nielsen
kjaer.jonas@gmail.com

Klub: Aalborg Flyers og AaB
Max antal deltagere: 500 elever
7. nov

Floorball

.

Kontaktperson:
Lars Erik Bartels
lebartels@gmail.com

Klub: Århus Floorball Klub - TST
Max antal deltagere: 350 elever
7. nov

Floorball

.

Kontaktperson:
Peter Hjermind
peterhjermind@gmail.com

7. nov

Floorball

.

Kontaktperson:
Susanne Vestergaard
kontor@bfc-floorball.dk

7. nov

Floorball

.

Kontaktperson:
Jeppe Bisgaard
jb@malach.dk

7. nov

Floorball

.

Kontaktperson:
Kim Klaris
Kim@klaris.dk

7. nov

Floorball

.

Kontaktperson:
Kenneth Hansen
kfh@bws.dk

7. nov

Floorball

.

Kontaktperson:
Line Thomsen
godthaabsvej14@hotmail.com

Klub: Frederikshavn Blackhawks
Max antal deltagere: 1000 elever
7. nov

Floorball

.

Kontaktperson:
Martin Klindtworth
martinrayklindtworth@gmail.com

7. nov

Floorball

.

Kontaktperson:
Heidi Grevelund
kontakt@grevefloorballclub.dk

Klub: Greve Floorball Club
Max antal deltagere: 400 elever
7. nov

Floorball

.

Kontaktperson:
Pia Kleinberg
piakleinberg@hotmail.com

7. nov

Floorball

.

Kontaktperson:
Klaus Holze
klausholze@gmail.com

7. nov

Floorball

.

Kontaktperson:
Rhandy Nagy
vst2002@hotmail.com

Klub: Herning Pirates
Max antal deltagere: 50 elever
7. nov

Floorball

.

Kontaktperson:
Marlene Agerholm
fam_agerholm@live.dk

7. nov

Floorball

.

Kontaktperson:
Martin Monsrud
monsrud.d@gmail.com

7. nov

Floorball

.

Kontaktperson:
Annahelena Skov Iversen
annahelena@attackfc.dk

7. nov

Floorball

.

Kontaktperson:
Sandie Bagge
baggs85@hotmail.com

7. nov

Floorball

.

Kontaktperson:
Ole Blædel
oleblaedel@vejen-net.dk

Klub: Jels
Max antal deltagere: 250 elever
7. nov

Floorball

.

Kontaktperson:
Carsten Eis
eis@outlook.dk

7. nov

Floorball

.

Kontaktperson:
Tom Jepsen
t.jepsen@gmail.com

Klub: Karup-Kølvrå Idrætsklub
Max antal deltagere: 160 elever
7. nov

Floorball

.

Kontaktperson:
Klaus Ravn
klausravn@gmail.com

7. nov

Floorball

.

Kontaktperson:
Malene Kaab
formand@lyngbyfloorball.dk

7. nov

Floorball

.

Kontaktperson:
Knud Enevoldsen
knud-enevoldsen@jp.dk

Klub: Mørke IF
Max antal deltagere: 160 elever
7. nov

Floorball

.

Kontaktperson:
Troels Stoel
stoel1981@gmail.com

7. nov

Floorball

.

Kontaktperson:
Sarah Gjaldbæk
sarahgg@live.dk

7. nov

Floorball

.

Kontaktperson:
Lone Henriksen
rodovrefc@gmail.com

7. nov

Floorball

.

Kontaktperson:
Marieke Pedersen
formand@randersraptors.dk

Klub: Randers Raptors
Max antal deltagere: 250 elever
7. nov

Floorball

.

Kontaktperson:
Stephan Grey
rhfk@outlook.dk

7. nov

Floorball

.

Kontaktperson:
Anders Agerly
formand@thevikings.dk

Klub: Sønderborg Vikings
Max antal deltagere: 300 elever
7. nov

Floorball

.

Kontaktperson:
Jacob Danholt
jacob@danholt-hansen.dk

Klub: Sakskøbing Badminton Klub
Max antal deltagere: 100 elever
7. nov

Floorball

.

Kontaktperson:
Jørgen Dedenroth
jdedenroth@hotmail.com

7. nov

Floorball

.

Kontaktperson:
Rene Toustrup
toustrup@c.dk

Klub: Skanderborg Floorball Klub
Max antal deltagere: 400 elever
7. nov

Floorball

.

Kontaktperson:
Dorthe Hansen
formand@stevnsfloorball.dk

7. nov

Floorball

.

Kontaktperson:
Carsten Jensen
anemonevej16@gmail.com

7. nov

Floorball

.

Kontaktperson:
Almind Spelling
almind@hjsk.dk

Klub: Sunds Seahawks
Max antal deltagere: 250 elever
7. nov

Floorball

.

Kontaktperson:
Michael Holm
SFC.Floorball@Gmail.com

Klub: Sydsjællands Floorball Club
Max antal deltagere: 300 elever
7. nov

Floorball

.

Kontaktperson:
Nikolaj Buch
buch_nikolaj@hotmail.com

7. nov

Floorball

.

Kontaktperson:
Malene Randskov
malene.randskov@hotmail.com

Klub: Vallensbæk Floorball
Max antal deltagere: 150 elever

Donwload materialer

Download floorball hæftet   2016
Download Floorball hæftet  2015
Download Floorball diplom  2016

Tilmeld klasse

Deltag i skolernes floorball dag og få
en sjov, anderledes og aktiv dag
sammen med din klasse