Spil Rugby - kom ud og brænd en masse energi af på en vild måde!


Aktiv Året Rundt arrangerer også Skolernes Rugbydag rundt om i landet 
fra den 6. April. 

Rugbyklubberne står klar til at give jer og jeres klasse en super oplevelse omkring spillet Rugby, så se at tilmeld din klasse. 

Arrangementet er for 3.-8. klassetrin og arrangeres i samarbejde med Dansk Rugby forbund. Se om der er et Rugby i nærheden af dig.

Rugby

6. apr

Rugby

Bane og klubhus: Johannesmindevej 41 9000 Aalborg

Kontaktperson:
Jacob Stensbøl
Jacobstensboel@hotmail.com

6. apr

Rugby

Bane og klubhus: Vårkjærvej 75 8260 Viby J

Kontaktperson:
Henrik Knudsen
formand@aarhusrugbyklub.dk

6. apr

Rugby

Bane og klubhus: Løjtregårdsvej 58B 2770 Kastrup

Kontaktperson:
Peter Jacobsen
peter@speed.dk

6. apr

Rugby

Bane og klubhus: Arsenalvej 2 1436 København K.

Kontaktperson:
Niels K. Rasmussen
nhpriv@mail.dk

6. apr

Rugby

Bane: Ndr. Strandvej 4 2791 Dragør

Kontaktperson:
Mette Eng
meadow_m@hotmail.com

6. apr

Rugby

Bane og klubhus: Krogsagervej 46 A, Erritsø 7000 Fredericia

Kontaktperson:
Jan Nielsen
b_ubsi@yahoo.dk

6. apr

Rugby

Bane og klubhus: Nandrupsvej 10 2000 Frederiksberg

Kontaktperson:
Thomas Stender
thomasstender@gmail.com

6. apr

Rugby

Ved Stadion 10 2820 Gentofte

Kontaktperson:
Barnaby Hampson
hampson_1999@yahoo.co.uk

6. apr

Rugby

Stadion allé 11, Grenaa Idrætscenter 8500 Grenaa

Kontaktperson:
Garry Owen
garry.rugby@gmail.com

6. apr

Rugby

Bane og klubhus: Gl. Hellebækvej 63-65 3000 Helsingør

Kontaktperson:
Niels Andersen
hamletrugby@ofir.dk

6. apr

Rugby

Bane og klubhus: Rolf Krakesvej 9 7500 Holstebro

Kontaktperson:
Jan B. Jensen
jan.b.jensen@hotmail.com

6. apr

Rugby

Bane: Langmarkskolen  Nørrebakken 11 8700 Horsens

Kontaktperson:
Declan McKinney
declancm@gmail.com

6. apr

Rugby

Ll. Karlsmindevej 76 3390 Hundested

Kontaktperson:
Tanja Hollerup
hollerup3390@hotmail.dk

6. apr

Rugby

Bane: Henrik Dams allé 2800 Kongens Lyngby

Kontaktperson:
Jesper Heiselberg
captain@exiles.dk

6. apr

Rugby

Bane: Garbæksvej 4  5330 Munkebo

Kontaktperson:
Heidi Gillmeister
Heidigillmeister@gmail.com

6. apr

Rugby

Klubhus: Bisgaardsvej 42 Nølevvej 1-3 8300 Odder

Kontaktperson:
Henrik Spanget Sørensen 
Henrikspanget@yahoo.dk

6. apr

Rugby

Bane og klubhus: Nøglens Kvarter 12 5220 Odense SØ

Kontaktperson:
Frederik Pryds
frederikpryds@mail.tele.dk

6. apr

Rugby

Bane: Glentevej 15, 8930 Randers NØ Banerne ved Nørrevangsskolen

Kontaktperson:
Kenneth lybeck
kennethlybech@gmail.com

6. apr

Rugby

Bane og klubhus: Vor Frue Hovedgade 75 4000 Roskilde

Kontaktperson:
Kenneth Nielsen
kn@vorfrueif.dk

6. apr

Rugby

Bane: Silkeborg Atletikstadion 8600 Silkeborg

Kontaktperson:
Poul K. Escribano
info@silkeborgrugbyclub.dk

Rugby Materialer

Materialer kommer senere på året 2016
Download

Tilmeld klasse

Rugby

Kom ud af klasseværelset og spil rugby sammen med din klasse.